2017
2016
2015
2014
2013
2012
Aralık
 • Aralık 2012

  Merkezi Kayıt Kuruluşu ECAS Uygulaması

  31.12.2012

   

  Hisse Senedi ve Yatırım Fonu işlemi gerçekleştiren müşterilerimizin, Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından, elektronik olarak bilgilendirilmesi süreci..

   

   

   

  Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) tarafından geliştirilen yatırımcı bilgilendirme hizmetleri kapsamında, yatırımcıların MKK'da yer alan hisse senedi hesaplarında hareket oluşması halinde anlık olarak SMS ve elektronik posta ile bilgilendirilmelerini amaçlayan e-CAS (Electronic Customer Alert System) devreye alınmıştır. Yatırımcının tercihine dayalı olarak işleyen e-CAS 1.0 versiyonun yerine yatırımcıların bilgilendirildiği, kayıtlı olunmaması durumunda bazı hisse senedi ve yatırım fonu işlemlerinin engellendiği veya yatırımcı onayına tabi tutulacağı e-CAS 2.0 versiyonu kısa bir süre içersinde MKK tarafından uygulamaya alınacaktır. İlk aşama olan Bilgilendirme Aşamasında, MKK'da yerli gerçek ve tüzel kimlik tipli yatırımcıların SMS ve/veya e-posta yoluyla bilgilendirilmesi uygulaması başlayacaktır.

  Garanti Yatırım nezdinde hisse senedi hesapları bulunan Gerçek ve Tüzel müşterilerimizin, 05.10.2009 tarihinden itibaren MKK sicil numaraları ve şifreleri ile MKKweb Yatırımcı uygulamasına bağlanarak geçerli bir cep telefonu numarası ve/veya elektronik posta adresi bildirerek e-CAS 2.0 sistemine kayıt olmaları gerekmektedir.

  MKK tarafından konu ile ilgili olarak yayınlanan 482 numaralı Genel Mektup'a ulaşmak için tıklayın.

  Tüm Duyurular