Döviz Hesaplama

Listeden görmek istediğiniz para birimini seçiniz ve ardından miktar bilgisini girerek tutarın karşılığını 9 farklı kurda otomatik olarak hesaplayabilirsiniz.

  • TRY

Türk Lirası

  • EUR

Euro

  • USD

Amerikan Doları

  • CAD

Kanada Doları

  • CNY

Çin Yeni

  • GBP

İngiliz Sterlini

  • JPY

Japon Yeni

  • CHF

İsviçre Frangı

  • AUD

Avusturalya Doları

Vadeli İşlemler Hesaplama

Vadeye kalan gün sayısını, dayanak varlık fiyatını ve temettü verimi ile risksiz faiz oranlarını girdikten sonra “Hesapla” butonuna basarak Teorik fiyatı hesaplayabilirsiniz. 

Vadeye Kalan Gün

Adet

Dayanak Varlık Fiyatı

TL

Temettü Verimi

%

Risksiz Faiz Oranı

%

Teorik Fiyatı
0.0 TL

Yasal Uyarı: "Vadeli İşlem Hesap Makinesi dayanak varlığın spot fiyatına risksiz faiz oranına göre taşıma maliyetini ekleyerek vade sonu teorik fiyatını hesaplar. Hesaplanacak değerler tamamıyla teorik olup modelin varsayımlarına ve yatırımcılar tarafından girilen değerlere dayanmaktadır. Hesap makinesinin oluşturulmasında azami özen gösterilmiş olmakla birlikte hesaplama sonuçlarında oluşacak hatalardan veya hesap makinesi kullanılarak elde edilen sonuçlara göre alınacak yatırım kararları ile bunların sonuçlarından Garanti Yatırım hiç bir şekilde hukuki olarak sorumlu tutulamaz."  

Sermaye Ve Temettü Hesaplama

Sermaye ve Temettü hesaplama alanında yer alan miktarları ve oranları girdikten sonra “Hesapla” butonuna basarak sol alanda hesaplanan sonuçlara ulaşabilirsiniz. 

Hisse Miktarı

Adet

Bedelsiz Oran

%

Bedelli Oranı

%

Nakit Temettü Miktarı

Rüçhan Hakkı Kullanım Fiyatı

TL

Ağırlıklı Ortalama Fiyatı

%

Bedelsiz Karşılığı Hisse (Adet)

Bedelli Karşılığı Hisse (Adet)

Sermaye Arttırımından Gelen Hisse (Adet)

Sermaye Arttırımından Sonra Toplam Hisse (Adet)

Temettü Miktarı (TL)

Bedelli için Ödenen Tutar (TL)

Net Tutar (TL)

Baz Fiyat

Sermaye ve Temettü hesaplama alanında yer alan miktarları ve oranları girdikten sonra “Hesapla” butonuna basarak sol alanda hesaplanan sonuçlara ulaşabilirsiniz. 

Hisse senedinin "Bürüt temettü, bedelli ve bedelsiz hakları üzerinde" fiyatı rüçhan hakkı kullanma fiyatının altındaysa veya temettü kuponu kesilmiş ve bedelsiz hakkı kullanılmış olarak hesaplandığında rüçhan hakkı kullanma fiyatının altına düşüyorsa, baz fiyatın tespitinde, rüçhan hakkı kullanma oranı ve değeri hesabı katılmaz. Bu nedenle borsa yukarıda belirtilen durumların ortaya çıkması halinde baz fiyatı hesaplamamaktadır.