Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. Halka Arzı Hk.
Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. Halka Arzı Hk.

18-19 Ocak 2018 tarihlerinde talep toplanacak olan Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. hisse senetlerinin halka arzı Garanti Yatırım’ın üyesi olduğu bir konsorsiyum aracılığıyla yapılacaktır.

Halka arz için müşteri talepleri Garanti Yatırım Şubeleri ile Garanti İnternet üzerinden alınacaktır (Bankamız şubelerinden talep alınmayacaktır).

Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.’nin toplam nominal payları 21.000.000 adet olup mevcut ortakların sahip olduğu 6.300.000 adet pay halka arz edilecektir. Halka arz sonrasında halka açıklık oranı %30.00 olacaktır.

Halka arzda sabit fiyatla talep toplanacak olup halka arz fiyatı 15,50- TL olacaktır. Talep edilen miktar için gerekli olan teminat tutarına Garanti Yatırım tarafından bloke konulacaktır. Bloke konacak kıymet ve esaslara aşağıda yer verilmiştir.

Yatırımcılar halka arza sadece aşağıdaki varlıklarını teminat göstererek talepte bulunabilirler. Teminata alınacak kıymetler ve kıymet bazında blokeye alınacak tutarlar aşağıda verilmiştir. Talep girişi yapılabilmesi için bu tutarların müşteri hesaplarında hazır olması gerekmektedir.

 

Teminata Alınacak Kıymet                                               Bloke Tutarı

Vadesiz TL                                                                             Talep tutarı / %100

Para Piyasası Fonu                                                              Talep tutarı / %97

Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu                            Talep tutarı / %90

TL DİBS (Devlet Tahvili, Hazine Bonosu)                      Talep tutarı / %90

Vadesiz Döviz (ABD Doları , Avro, İngiliz Sterlini)      Talep tutarı / %90

 

Talep toplama aşamasında oluşacak sorular için Garanti Yatırım’ın 444 0 333 no.lu telefonundan destek alınabilecektir.

 

Kurumsal talep formu

Bireysel talep formu

İzahname

Last Announcements

29.03.2018, 10:36

Kapital Faktoring A.Ş.’nin (“Şirket”) yurt içinde toplam 600.000.000 TL tutarındaki ihraç tavanı içerisinde kalmak kaydıyla bir yıllık dönem içerisinde bir veya birden fazla seferde gerçekleştirilmek üzere ve halka arz edilmeksizin (nitelikli yatırımcılara satılmak amacıyla) ihraç edilecek borçlanma araçlarına ilişkin İhra...

20.03.2018, 13:29

Garanti Faktoring A.Ş.’nin (“Şirket”) yurt içinde toplam 150.000.000 TL tutarındaki ihraç tavanı içerisinde kalmak kaydıyla bir yıllık dönem içerisinde bir veya birden fazla seferde gerçekleştirilmek üzere ve halka arz edilmeksizin ihraç edeceği borçlanma araçlarına ilişkin İhraç Belgesi, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 15.03....

20.03.2018, 09:10

Access to the information on the following pages may be restricted by law in certain jurisdictions. The electronic version of the Draft Turkish Prospectus (taslak izahname) you are seeking to access is submitted to the approval of the Republic of Turkey Prime Ministry Capital Markets Board of Turkey (the “Capital Markets ...