Gizlilik Politikası

Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. çağdaş yatırım bankacılığı anlayışı, müşteri memnuniyeti ve müşteri bilgilerinin güvenliği odaklı hizmet felsefesi ile sermaye piyasaları aracılık işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu doğrultuda Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.; garantiyatirim.com.tr, garantifx.com.tr, Paragaranti e-Trader web, Paragaranti e-Trader mobil, GarantiFX mobil ve web’e (bundan sonra “Web Sitesi” olarak ifade edilecektir) vermiş olduğunuz bilgilerin gizliliğini korumak amacıyla aşağıda belirtilen temel kuralları benimsemektedir.

 • Web Sitemizden yalnızca ürün/hizmet başvurusu, bilgi güncelleme amaçlı bilgi girişi ve ürünler ile ilgili işlemler yapılmaktadır.
 • Web Sitemiz'e girilen bilgilerin güvenliği açısından bankamız sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır.
 • Müşterilerimizin Web Sitemiz'e ürün/hizmet başvurusu ve bilgi güncelleme amaçlı girmiş oldukları bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez. Müşterilerimizin bizimle paylaştığı bilgilere izinsiz ulaşım, Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. personeli dahil olmak üzere kısıtlanmıştır.
 • Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. sözkonusu bilgileri müşterilerin onayı dışında ya da yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşmayacaktır. 
 • Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. bu bilgileri sadece gerekli yetkiler ve yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklayabilecektir. Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.'nin tabi olduğu düzenleyici kurumlar ve/veya yasama, yürütme organ ve mercileri müşteri bilgilerinin açıklanmasını istediğinde, Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. bu bilgileri yalnızca gerekli yetkiler çerçevesinde açıklayacaktır. 
 • Web Sitemiz diğer web sitelerine link vermektedir. Gizlilik Politikamız'da yer alan taahhütlerimiz sadece web sitemiz içerisinde geçerlidir ve diğer web sitelerini kapsamamaktadır. Web Sitemiz'den link ile gidilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. Web sitemizden reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer web sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi / manevi zarar ve kayıplardan Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. sorumlu değildir.
 • Web Sitemizde yer alan her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikleri, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi ve kuruluşlardan temin edilmiş olup, Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.  tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Web sitemizde yer alan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle Web Sitesinde yer alan iç ve dış piyasa bilgilerinin yer aldığı tablo ve grafiklerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu tablolara dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak doğrudan veya dolaylı her türlü maddi/manevi zararlar ve masraflardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zarar ve masraflardan dolayı Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. sorumlu değildir.
 • Web Sitesi kullanımı sırasında doğabilecek herhangi bir hata, kesinti, bilgi naklinde gecikme, virüs, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. sorumlu değildir.
 • Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların bankanın gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlayacaktır. 
 • Web sitemizde yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.'ye aittir. Web Sitemiz'in içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları bankamızda saklıdır. 
 • Web Sitemizin içerdiği bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları saklıdır. Herhangi bir kişi/kuruluş, önceden Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’nin yazılı iznini almadıkça, Web Sitemizin belli bir kısmını başka bir web sitesinde kullanamaz veya sitemize başka bir web sitesinin bağlantısını kuramaz.
 • Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. Web Sitesi Türkiye kanunlarına göre kurulmuş ve işletilmektedir. Uygulama hakkındaki ihtilafların çözümünde Türkiye kanunları uygulanacaktır ve Türk mahkemeleri yetkili olacaktır. 

Müşterilerimizin kişisel verilerinin gizliliğini korumak amacıyla şirketimiz sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Ek olarak bilgi alınmak istenen konularda şirketimize danışmakta tereddüt etmeyiniz.

Güvenliğiniz için

Biz ne yapıyoruz?

İnternet Şubesi aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz finansal işlemlerin güvende olması en az sizin için olduğu kadar bizim için de önemli.

İnternet Şubesi işlemlerinde gizliliğinizi en yüksek seviyede tutabilmek için en yeni ve en gelişmiş güvenlik önlemlerini sürekli takip ediyor ve etkin güvenlik çözümleri uygulamaya çabalıyoruz.

Garanti Yatırım'ın "Güvenlik" ile ilgili hassasiyeti, çeşitli güvenlik uygulamalarını da beraberinde getirdi:

 • Phishing (olta) saldırılarını engellemek için geliştirilmiş olan Güvenlik Resmi;
 • "Tek Kullanımlık Şifre" üretme uygulaması

Ayrıca, kanallarımız üzerinden gerçekleştirilen her işlem kayıt altına alınmakta ve kişisel bilgilerinizin gizliliğine en üst seviyede uyularak saklanmaktadır.

Siz ne yapmalısınız?

Lütfen unutmayın, bizim uygulamalarımızın yanı sıra, sizin dikkat etmeniz gereken noktalar da güvenliğinizi sağlamak için önemli rol oynuyor:

 • Garanti Yatırım'dan geldiğini iddia etsin etmesin, aldığınız e-postalara dikkat edin.
 • İnternet Şubesi'ni kullanmak istediğinizde tarayıcınızın adres barına garantiyatirim.com.tr yazın.
 • Hem internette hem de gerçek hayatta özel bilgilerinizi gizli tutun.
 • Virüsler ve benzeri programlara karşı bilgisayarınızı koruyun.
 • Kişisel bilgilerinizin çalınmasını engellemek için yalnızca güvendiğiniz bilgisayarları kullanın.
 • Web tarayıcılarının güncelliğinden emin olun.

Size önerdiğimiz 6 Altın Kural'la güvenliğinizi arttırın.

Shield

Garanti Yatırım olarak internetteki güvenliğinize en az sizin kadar önem veriyoruz. Bizim aldığımız önlemlerin yanında sizin de dikkat etmeniz gereken önemli noktalar, yatırım işlemlerinizde ekstra güvenlik sağlar.

E-Postalara Dikkat

Garanti Yatırım kişisel bilgilerinizi veya parolanızı asla mail yoluyla talep etmez. Aldığınız e-posta sizi kişisel bilgilerinizi veya parolanızı girmeniz için bir siteye yönlendiriyorsa, derhal 444 0 630 Garanti Yatırım FX Müşteri Temsilcileri'ni arayarak bilgi vermelisiniz.

Bazı virüsler e-posta yoluyla yayılabilmektedir. Göndericisini tanımadığınız veya şüpheli görünen e-postaları okumadan silmelisiniz.

Tarayıcınıza garantiyatirim.com.tr Yazmalısınız.

Her İnternet Şubesi'ni kullanmak istediğiniz zaman tarayıcınızın adres bölümüne garantiyatirim.com.tr yazmalısınız. Bu, phishing (olta) saldırılarına karşı en etkili önlemdir.

Güvenle kullanabileceğiniz diğer siteleri aşağıda görebilirsiniz.

Özel Bilgilerinizi Gizli Tutmalısınız

Doğum tarihi, kimlik numarası gibi bilgilerinizi talep eden kişilere karşı şüpheci olmalısınız. Bu tür bilgiler yalnızca 444 0 630 Garanti Yatırım FX Müşteri Temsilcisi'ni arayarak parola işlemleri yapmak istediğinizde sorulur.

Garanti Yatırım hiç bir zaman anne kızlık soyadınızın tamamını istemez. Anne kızlık soyadınızın tamamı istenirse 444 0 630 Garanti Yatırım FX Müşteri Temsilcisi'ne bilgi verin.

Yakından tanıdığınız kişilerden gelse bile, e-postalarda, sohbet odaları ya da mesajlaşma servislerinde sizden gizli bilgileriniz istendiğinde dikkatli olmalısınız.

Karmaşık Parolalar Kullanmalısınız

Doğum tarihi, takma ad gibi kolay tahmin edilebilecek parolalardan kaçınmalısınız. Birçok kişi karmaşık parolalar kullanmaları durumunda bu parolalarını unutacaklarını düşünür. Bunu engellemek için kolayca hatırlayabileceğiniz bir kelimenin içine rakamlar ekleyebilirsiniz.

Güvendiğiniz Bilgisayarları Kullanmalısınız

İnternet cafe gibi halka açık veya güncel anti-virüs yazılımları bulunmayan bilgisayarlardan hiç bir şekilde işlem yapmamalısınız.

Site ismini mutlaka kontrol etmelisiniz!

Parola ve işlem sayfalarının sağ alt köşesinde; Internet Explorer için (ssl_ie), Netscape için (ssl_ns) olduğundan emin olmalısınız. Bu işaret sayfanın SSL ile şifrelendiğini ve sitenin gerçekten Garanti Yatırım'na ait olduğunu gösterir, üzerine iki kez tıkladığınızda; "Issued to: gysube-t.garantiyatirim.com.tr" ve "Issued by: www.verisign.com/CPS Incorp.by Ref.LIABILITY LTD.(c) 97 VeriSign" bilgilerinin çıktığını kontrol etmelisiniz.