Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. Halka Arzı Hk.
Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. Halka Arzı Hk.

18-19 Ocak 2018 tarihlerinde talep toplanacak olan Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. hisse senetlerinin halka arzı Garanti Yatırım’ın üyesi olduğu bir konsorsiyum aracılığıyla yapılacaktır.

Halka arz için müşteri talepleri Garanti Yatırım Şubeleri ile Garanti İnternet üzerinden alınacaktır (Bankamız şubelerinden talep alınmayacaktır).

Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.’nin toplam nominal payları 21.000.000 adet olup mevcut ortakların sahip olduğu 6.300.000 adet pay halka arz edilecektir. Halka arz sonrasında halka açıklık oranı %30.00 olacaktır.

Halka arzda sabit fiyatla talep toplanacak olup halka arz fiyatı 15,50- TL olacaktır. Talep edilen miktar için gerekli olan teminat tutarına Garanti Yatırım tarafından bloke konulacaktır. Bloke konacak kıymet ve esaslara aşağıda yer verilmiştir.

Yatırımcılar halka arza sadece aşağıdaki varlıklarını teminat göstererek talepte bulunabilirler. Teminata alınacak kıymetler ve kıymet bazında blokeye alınacak tutarlar aşağıda verilmiştir. Talep girişi yapılabilmesi için bu tutarların müşteri hesaplarında hazır olması gerekmektedir.

 

Teminata Alınacak Kıymet                                               Bloke Tutarı

Vadesiz TL                                                                             Talep tutarı / %100

Para Piyasası Fonu                                                              Talep tutarı / %97

Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu                            Talep tutarı / %90

TL DİBS (Devlet Tahvili, Hazine Bonosu)                      Talep tutarı / %90

Vadesiz Döviz (ABD Doları , Avro, İngiliz Sterlini)      Talep tutarı / %90

 

Talep toplama aşamasında oluşacak sorular için Garanti Yatırım’ın 444 0 333 no.lu telefonundan destek alınabilecektir.

 

Kurumsal talep formu

Bireysel talep formu

İzahname

Son Duyurular

20.02.2018, 08:45

Türkiye Garanti Bankası A.Ş.’nin (“Şirket”) yurt içinde toplam 20.000.000.000 TL tutarındaki ihraç tavanı içerisinde kalmak kaydıyla bir yıllık dönem içerisinde bir veya birden fazla seferde gerçekleştirilmek üzere, halka arz edilerek veya halka arz edilmeksizin (nitelikli yatırımcılara satılmak amacıyla) ihraç edilecek bo...

16.02.2018, 09:07

Fleetcorp Operasyonel Taşıt Kiralama ve Turizm A.Ş.’nin (“Şirket”) yurt içinde toplam 300.000.000 TL tutarındaki ihraç tavanı içerisinde kalmak kaydıyla bir yıllık dönem içerisinde bir veya birden fazla seferde gerçekleştirilmek üzere ve halka arz edilmeksizin (nitelikli yatırımcılara satılmak amacıyla) ihraç edilecek borç...

05.02.2018, 15:33

"Sermaye Piyasası Araçlarının Satışı Tebliği’nin (II-5.2) “Halka Arz Yoluyla Gerçekleştirilen Sermaye Piyasası İhraçlarına İlişkin Satış Süreleri” başlıklı 10’uncu maddesinin 2’nci fıkrası hükmü çerçevesinde, MLP Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi halka arzına ilişkin fiyat aralığı 19,00.- TL ila 20,00.-TL olarak revize edil...