Paragaranti International Trader

 

Paragaranti International Trader uygulaması ile yurt dışı piyasalarda 26 farklı borsaya ait hisse senetlerini aynı anda izleyebilir ve hisse senedi ve ETF alım-satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gelişmiş grafik aracı ile teknik analiz yapabilir, birçok haber yayını verisine abone olarak piyasaları takip edebilirsiniz. Paragaranti International Trader Web platformuna bilgisayar, tablet ve mobil cihazlarınızdan kolaylıkla erişebilirsiniz. Paragaranti International Trader Web platformuna giriş için tıklayınız.

Paragaranti International Trader masaüstü platformuna Windows tabanlı bilgisayarlara kurulum gerçekleştirerek erişim sağlayabilirisiniz. Paragaranti International Trader masaüstü uygulamasını indirmek için tıklayınız

Paragaranti International Trader uygulaması özelinde gerçekleştirilebilecek temel fonksiyonlar ve diğer detayları aşağıda yer alan YouTube oynatma listesinden inceleyebilirsiniz.

Demo Hesap

Paragaranti International Demo uygulaması ile gerçek hesap açmadan önce platformun sunmuş olduğu özellikleri yakından inceleyebilirsiniz. 100.000 USD miktar sanal parayla işlem yapabilir, dünya piyasalarını deneyimleyebilirsiniz.

 

Gerçek Hesap Açılışı

Size en yakın Garanti Bankası veya Garanti Yatırım Şubesi aracılığı ile sözleşme imzalayıp hesabınızı açabilirsiniz. Hesap açılışı için kimlik belgesi fotokopinizi ve adres teyit belgesi olarak adınıza düzenlenmiş son üç aya ait bir fatura veya son bir ay içinde alınmış ikametgâh belgenizi tarafımıza iletmeniz gerekmektedir.

Adres teyit belgesi olarak e-Devlet üzerinden Kurum adına alınan ikametgah belgesi geçerlidir.

E-devlet üzerinden alınacak olan ikametgah belgesinin “Kuruma İbraz” kategorisinin  seçilerek ve kurum adına “Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.” yazılacak şekilde alınması belgenin kabul edilebilirliği için önem arz etmektedir.

 

Platforma Giriş

Garanti Yatırım yurt dışı pay piyasası hesabınız açıldıktan sonra kullanıcı ID ve şifre bilgileri SMS ile iletilecektir. Bu aşamadan sonra akıllı cep telefonuna AppStore ve Google Play  üzerinden “VIP Access” adlı Symantec firmasına ait güvenlik uygulaması indirilir ve uygulama üzerinde oluşan “SYM…” ile başlayan kod Garanti Yatırım ile paylaşılır. Garanti Yatırım tarafından uygulama üzerinde oluşan bu ID bilgisi müşteri numarası ile eşleştirilir.

Web üzerinden gerçek hesaba girişte kullanıcı ID ve parola girildikten sonra ikinci aşamada VIP Access uygulaması üzerinde tek seferlik oluşan güvenlik kodu girilerek platforma giriş süreci tamamlanır. Platforma ilk girişte şifre değiştirilmek zorundadır. Platforma ilk giriş tamamlandıktan sonra yenilediğiniz şifre ve VIP access güvenlik kodu ile tekrar giriş yapabilirsiniz.

Symantec güvenlik kodu 30 saniye aralıklarla yenilenmektedir. Aynı oturum içinde 5 hatalı giriş yapılırsa Symantec yapısı bloke olur. Hesabın tekrar açılması için Yatırımcı Destek Merkezi  (444 0 630)* ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Kullanıcı kodu bloke talepleri hafta içi 09:00 -18:00 arasında ise aynı gün içerisinde açılmakta, değilse bir sonraki iş gününde aktive edilmektedir. Telefon değişikliği ya da kayıp çalıntı durumlarında Yatırımcı Destek Merkezi (444 0 630)* ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Cep telefonunuzu değiştirmeniz durumunda VIP Access uygulamasını tekrar indirmeniz ve SYM ile başlayan numaranızı Yatırımcı Destek Merkezi’mize (444 0 630)* tekrar iletmeniz gerekmektedir.

*Yatırımcı Destek Merkezi çalışma saatleri: Hafta içi 09:00 - 19:30

 

Teminat Yatırma

Platforma giriş yaptıktan sonra işlem yapmaya başlayabilmek için tercih ettiğiniz döviz cinsi üzerinden 1.000 USD/EUR/GBP tutarı aşağıdaki Garanti Yatırım hesaplarına yatırabilirsiniz.

Para transferi gerçekleştirirken açıklama kısmına isim, soy isim ve yatırım hesap numarası yazılması gerekmektedir.

Banka :  Türkiye Garanti Bankası A.Ş.

Şube   :   İstanbul Kurumsal Şubesi  

Alıcı   :  Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.

 

Hesap Tipi Hesap IBAN Asgari Başlangıç Teminat Tutarı
Vadesiz GBP 381/9049586 - İSTANBUL KURUMSAL TR49 0006 2000 3810 0009 0495 86 1000 GBP
Vadesiz EUR 381/9049587 - İSTANBUL KURUMSAL TR22 0006 2000 3810 0009 0495 87 1000 EUR
Vadesiz USD 381/9049588 - İSTANBUL KURUMSAL TR92 0006 2000 3810 0009 0495 88 1000 USD

Ek sorularınız ve Paragaranti International hakkında daha fazla bilgi almak için 444 0 630 numaralı telefondan veya  infopginternational@garanti.com.tr adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.