Ali Fuat Erbil

Yönetim Kurulu Başkanı

Ali Fuat Erbil, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Bilkent Üniversitesi İş İdaresi Yüksek Lisans (MBA) ve İstanbul Teknik Üniversitesi Bankacılık ve Finans doktora programları mezunudur. Çeşitli özel sektör kuruluşları ve bankalarda yönetici olarak çalıştıktan sonra, 1997 yılında Garanti Bankası’na Şubesiz Bankacılık/Dijital Dağıtım Kanalları Birim Müdürü olarak katılmıştır. 30 Nisan 1999 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Erbil, GMY olarak Bireysel Bankacılık, Kurumsal Bankacılık, Yatırım Bankacılığı, Finansal Kurumlar ve İnsan Kaynakları gibi pek çok alandan sorumlu olarak çalışmıştır. Erbil, 2 Eylül 2015 tarihinden itibaren Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir ve Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Faktoring A.Ş., Garanti Finansal Kiralama A.Ş., Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. ve Garanti Bilişim Teknolojisi ve Tic. T.A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Bu sorumluluklarına ek olarak Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de üstlenen Erbil’in, bankacılık ve işletmecilik dallarında tecrübesi 24 yıldır.

Gökhan Erün

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü lisans, Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü yüksek lisans mezunu olan Gökhan Erün, 1994 yılında Garanti Bankası Hazine Müdürlüğü’nde göreve başladı. 1999-2004 yılları arasında Ticari Pazarlama Birim Müdürlüğü görevini yürüttü. 2004’te atandığı Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinden sonra 1 Eylül 2005’te Garanti Bankası A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Görevine 2 Eylül 2015’ten itibaren Garanti Bankası Genel Müdür Vekili olarak devam eden Erün, aynı zamanda Garanti Hizmet Yönetimi A.Ş., Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve GarantiBank International N.V.’de Yönetim Kurulu Başkanı, Garanti Finansal Kiralama A.Ş. ve Garanti Faktoring Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili ,Garanti Yatırım ve Menkul Kıymetler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 22 yıl olan Erün, Kurumsal Bankacılık Koordinasyon, Hazine, Hazine Paz. ve Finansal Çözümler, Türev Ürünler ve Nakit Yönetimi ve İşlem Bankacılığı alanlarından sorumlu.

Muammer Cüneyt Sezgin

Yönetim Kurulu Üyesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü, Western Michigan University İş İdaresi (MBA) ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi doktora programı mezunu olan M. Cüneyt Sezgin, çeşitli özel sektör bankalarında yöneticilik yaptı. 2001 yılında Garanti Bankası’na katılan Dr. Sezgin, Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği Ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanlığı yanı sıra Garanti Bank S.A. (Romanya), Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) Yönetim Kurulu Üyeliklerini sürdürüyor. 30 Haziran 2004 tarihinden beri Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olan Sezgin’in bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 28 yıldır.

Mahmut Akten

Yönetim Kurulu Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans, Carnegie Mellon Üniversitesi İşletme bölümü yüksek lisans bölümünden mezun olan Mahmut Akten, 1999 yılında ABD’de iş yaşamına başladı. Global bir inşaat şirketinin Finans ve Hazine bölümlerinde çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra, 2006 yılında global bir danışmanlık şirketine  katıldı. 2006 – 2012 yılları arasında Boston ve İstanbul ofislerinde ve en son Yardımcı Ortak pozisyonunda görevini sürdürdükten sonra, 1 Temmuz 2012 tarihinde Bireysel Kitle Bankacılığından sorumlu Birim Müdürü olarak Garanti Bankası’na katıldı. 1 Ocak 2017 itibarıyla Bireysel Bankacılık ‘tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Akten,  aynı zamanda Garanti Bilişim Teknolojisi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev  yapıyor. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 17 yıl olan Akten, Bireysel Bankacılık Pazarlama, Bireysel Kitle Bankacılığı Pazarlama ve Özel Bankacılık Pazarlama alanlarından sorumlu.

Javier Bernal Dionis

Yönetim Kurulu Üyesi

Barcelona Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Javier Bernal Dionis, MBA derecesini Navarra Üniversitesi IESE Business School’dan aldı. Barna Consulting Group’ta ortak olarak görev yaptıktan sonra, Promarsa’da (New York, ABD) Genel Müdür olarak çalıştı ve 1996 yılında BBVA’ya katıldı. 1999 yılına kadar, BBVA Bireysel Bankacılık Segment Yöneticisi olarak çalıştı. 2000-2003 yıllarında BBVA bünyesi dışında bir internet portalının kuruculuğunu yaptı. Son 12 yılda BBVA bünyesinde farklı alanlarda görev yaptı: 2004-2005 yılları arasında Genel Müdür’e bağlı İnovasyon ve İş Geliştirme Direktörü, 2006-2010 İspanya & Portekiz bölgesi İş Geliştirme Direktörü, 2011-2014 Küresel Bireysel & Ticari Bankacılık grubu altında Ticari & Bireysel Bankacılık Direktörü olarak ve 2014-2015 yılları arasında BBVA ve Garanti arasında Kurumsal Uyumlandırma Direktörü olarak görev yaptı. 2006-2010 yılları arasında BBVA Grubu İcra Kurulu Üyesi ve 2010-2011 yılları arasında ise İspanya ve Portekiz İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 27 Temmuz 2015 tarihinden beri Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Bernal, ayrıca Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., GarantiBank Moscow, Garanti Bank S.A. (Romanya), Garanti Finansal Kiralama A.Ş., Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Bernal, 31 Mart 2016 itibarıyla T. Garanti Bankası A.Ş.’nin Denetim Komitesi Üyesi olarak seçilmiş olması neticesinde, Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilgili düzenlemeleri çerçevesinde, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak kabul edilmektedir. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 26 yıl olan Bernal, BBVA-Garanti koordinasyonundan sorumlu.

Zeki Şen

Yönetim Kurulu Üyesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Zeki Şen, Marmara Üniversitesi Bankacılık Yüksek Lisans derecesine sahiptir.1989-1996 yılları arasında Emlakbank’ta çeşitli görevlerde yer almış ve kariyerine 1996 yılından itibaren Koçbank’ta devam etmiştir. 1998 yılında Koç Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Hazine Bölümü Müdürü olarak görevine grup içinde devam etmiş olup, devamında Koç Portföy ‘de Özel Portföy Yönetimi Grup Müdürü görevini sürdürmüştür. 2006 yılında Garanti Bankası Yatırım Bankacılığı Bölümü’nde Birim Müdürlüğü görevini üstlenen Sayın Şen, 2012-2014 yılları arasında Garanti Portföy Yönetimi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak kariyerine devam etmiştir. 2015 Nisan ayından itibaren Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini yürütmektedir.